Bezpieczny sen noworodka

Każdy rodzic wie jak ważny jest spokojny sen dzidziusia. To właśnie czas, w którym noworodek się rozwija i rośnie. Jednak nie tylko komfort podczas Wypoczynku jest istotny, ale również bezpieczeństwo. Jak zadbać o to, aby pozycja dziecka nie stanowiła zagrożenia? Czy układanie noworodka do snu jest proste?

Jakich pozycji unikać?

Najważniejsze to unikać pozycji, które mogą źle wpłynąć na stan ciała dziecka oraz takich, które stanowią zagrożenie dla jego życia. Przede wszystkim nie powinniśmy układać noworodka na brzuchu. To pozycja, w której noworodek może mieć trudności z oddychaniem. Jeśli podczas naszej nieuwagi główka maluszka za mocno się przekręci, może spowodować niedrożność dróg oddechowych. Należy również zrezygnować z pozycji na boku, która jest uznawana za niebezpieczną i zagrażającą życiu noworodka.

Najlepsza pozycja do spania

Najlepsza pozycja do spania, w której powinniśmy układać maluszka do snu to pozycja na wznak. Pozwala ona na swobodny przepływ krwi we wszystkich częściach ciała dziecka. Ponadto sen na pleckach jest dla małego dzidziusia wygodny i komfortowy. To pozycja, w której szanse na nagłą śmierć łóżeczkową znacznie maleją. Ponadto dzięki niej główka maluszka się właściwie zrasta. Powinniśmy zadbać o to, aby obracać ją raz ja jedną, a raz na drugą stronę.

Każdy rodzic troszczy się o swoje dziecko i dlatego stara się dbać o nie na każdym kroku. Jednym z nich jest właśnie odpowiednia pozycja podczas snu. Nie należy zostawiać śpiącego dzidziusia leżącego na brzuchu lub na boku.