Kiedy przebić dziewczynce uszy?

Kolczyki w uszach to niezwykle popularny element ozdoby. Stąd też trudno się dziwić, że rodzice, a zwłaszcza mamy chętnie widzą go dla swoich córek. Część mam sugeruje jasno i dobitnie, że najlepszym czasem jest pierwszy rok jego życia, bo wówczas dziecko nie ma jeszcze świadomości na temat tego, z czym związane, jest przekłuwanie uszu i do tego odczuwa dużego bólu. Później może być z tym według nich już różnie i ból będzie tylko zniechęcać do tego kroku. Czy jednak przekłucie uszu cena jest tego warta? Może znacznie lepiej poczekać, aż dziecko samo podejmie decyzję? Wiele mam uważa, że to jednak wiek szkolny będzie tym optymalnym, bo to samo dziecko podejmie już świadomie decyzję.

Korzyści z przekłuwania uszu u małych dzieci.

Wśród osób sugerujących, że przekłuwanie uszu u małych dzieci, to dobry pomysł, dominuje teza, że jest to wówczas już bezpieczne. Cały proces przebiega przy użyciu specjalnego pistoletu i tym samym trwa to chwilę. Od razu mamy też kolczyki, które są bez niklu, a zatem jest tu tylko stal chirurgiczna. Bólu praktycznie brak, a i strach nie ma zbyt wiele, gdyż wszystko dzieje się szybko.

Minusy przekłuwania uszu u małych dzieci.

Podstawową tezą sugerującą, aby zaprzestać przekłuwania uszu małym dzieciom, jest fakt, że narażamy je wówczas na silny stres. Co więcej, pośpiech może doprowadzić do wielu komplikacji. Przykładowo rana może się źle goić, a to tylko zwiększa ilość bólu. Stres związany z samą wizytą u kosmetyczki może wywołać traumę i przyczynić się do wzrostu lęków przed każdą osobą w białym fartuchy.

Przekłuwanie uszu – cennik zabiegu

Sam czynnik ekonomiczny nie powinien być w tym kontekście głównym kryterium. Szczególnie, że przekłucie uszu cena nie należy do wygórowanych. Udając się do salonu kosmetycznego za niniejszą usługę w zależności od regionu, możemy zapłacić się od 30 do 100 zł. Na koszt wpływ ma też w sposób przekłuwania. Warto bowiem wiedzieć, że czynność ta przy pomocy pistoletu jest tańsza niż korzystanie z igły.

Ogólnie rzecz ujmując pośpiech, nie jest w tej materii zbyt wskazany. Znacznie lepiej będzie, kiedy dziecko samo zapragnie takiej ozdoby. Nie powinniśmy zatem na siłę do tego zmuszać, aby córka w naszym mniemaniu prezentowała się atrakcyjniej. Nie tędy droga!