Mielone z nietypowym dodatkiem

Kotlety mielone to jeden z najczęstszych wyborów, jeżeli chodzi o polski obiad. Szybkie w przygotowaniu, smakują wyśmienicie w towarzystwie gotowanych ziemniaków i na przykład buraczków. Czy można w jakiś sposób nimi zaskoczyć? Tak, wystarczy przygotować twarogowe mielone, by nie tylko wywołać zdumienie na twarzy jedzących, ale także ich zachwyt nad taką smaczną modyfikacją.

Nieznana odsłona mielonego

Kotlety mielone to jeden ze sposobów na to, jak podać posiłek z mięsem. Ich wykonanie nie nastręcza trudności, a pomaga wykorzystać bułkę, która niekoniecznie jest „dzisiejsza”. Spożywanie mięsa dostarcza organizmowi białka – kluczowego budulca kości, bez którego ludzki szkielet nie miałby racji istnienia.

Jako sposób na mielone w innej wersji jest dodanie do nich twarogu. Taka forma pozwoli na zwiększenie ilości dostarczonego białka – pochodzić ono będzie nie tyko z mięsa, ale również z sera. Poza tym w twarogu znaleźć można wapń i inne składniki mineralne, które odpowiednio wpłyną na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. To również metoda, by przekonać osoby, które za twarogiem nie przepadają lub spożywają zbyt mało białego sera, by zwiększyły jego ilość w swojej diecie.

Tak stworzone kotlety również będą dobrze smakować ze świeżą sałatką, surówką, buraczkami czy kiszonymi ogórkami oraz ziemniakami z wody.

Składniki:

  • 500 g mielonego mięsa wieprzowego
  • 200 g twarogu półtłustego
  • 1 kajzerka
  • 1 jajko
  • 1 cebula
  • 1 ząbek czosnku
  • przyprawy: sól, pieprz czarny, majeranek, papryka słodka mielona, suszona natka pietruszki, cząber
  • bułka tarta

Przygotowanie

Cebulę pokroić w drobną kostkę, podsmażyć na oleju. Przestudzić i dodać do mięsa.
Kajzerkę namoczyć w zimnej wodzie, odstawić na kilka minut, po czym odcisnąć z wody i dodać do mięsa.
Do mięsa wbić jajko, dodać wyciśnięty ząbek czosnku i drobno pokruszony twaróg. Wszystko wyrobić (najlepiej ręką) na gładką masę. Przyprawić.
Formować kotlety, obtaczać je w bułce tartej i smażyć na rozgrzanym oleju z obu stron.