Ubrania z wiskozy

Wiskoza jest materiałem, który jest coraz częściej stosowany w ubraniach wszelkiej maści. Oczywiście, najczęściej stosuje się ją w przypadku kobiecych ubrań, a także coraz częściej stosuje się ją w ubraniach jak apaszki, chustki i czy inne nakrycia głowy, ponieważ wiskoza jest świetnym imitatorem wełny bądź jedwabiu. Nie będziemy więcej mówić – zapraszamy do lektury naszego artykułu!

W jakich ubraniach stosuje się wiskozę i czym jest?

Wiskozę stosuje się przeważnie w ubraniach kobiecych, a konkretnie sukienkach. Jest to idealny materiał na nie, ponieważ swoimi właściwościami dodaje sukience odpowiednią sprężystość, połysk, jak też i przyjemne w dotyku wykończenia. Oczywiście, wiskoza nie pojawia się tylko w kobiecych sukienkach. Jest również coraz częstszym elementem bluzek, kombinezonów oraz spodni, chociaż w przypadku posiadania ubrań z tego materiału trzeba pamiętać o tym jak umiejętnie o nie zadbać.

Choć wiskoza pochodzi z celulozy, to nie jest materiałem naturalnym. Jest materiałem klasyfikowanym jako włókno celulozowane sztuczne. Podstawą dbania o niego jest pranie ręczne. Ubrania posiadające wiskozę nie lubią być prane w wysokich temperaturach, przez co zaleca się pranie ręczne. Ponadto gdy nasze ubranie jest mokre, to wręcz zakazaną czynnością jest zwykłe powieszenie na grzejniku. Taki ciuch powinien być rozłożony na płasko, ze względu na częste powstanie odkształceń.

Gdy nasze ubranie już przeschło, to nie wolno wkładać go od razu do szafy, ponieważ bardzo często powstaje potem pleśń. Samo prasowanie takiego ubrania również nie należy do najłatwiejszych, gdyż materiał łatwo się gniecie i trzeba mu poświęcać wiele uwagi, by się nie odkształcało.

Trzeba jednak powiedzieć, że to bardzo estetyczny materiał, który wzmacnia intensywność barw naszych ubrań i aplikacje na sukienkach są po prostu bardziej estetyczne dla oka. Pamiętajmy też o aspekcie ekonomicznym, że takie ubranie po prostu jest tańsze, aniżeli w pełni z naturalnych materiałów. Mamy nadzieję, że dzięki temu artykułowi została przekazana Ci wiedza dotycząca tego materiału i już wiesz co to jest wiskoza.