Masaż bańką chińską – najczęściej zadawane pytania

Masaż bańką chińską cieszy się dużą popularnością. Nie oznacza to jednak, że na jego temat wiadomo już wszystko. Nie każdy bowiem miał okazję skorzystania z tego zabiegu. Wiele osób zastanawia się, jak wygląda masaż bańką chińską, czy boli i jakie daje efekty. W tym artykule postanowiliśmy odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania na temat masażu bańką chińską. Koniecznie przeczytaj i pozbądź się wszelkich wątpliwości.

1. Jak wygląda masaż bańką chińską?

Do masażu niezbędna jest wspomniana wcześniej bańka chińska, czyli specjalny przedmiot, który umożliwia odpowiednie zasysanie skóry. Przed rozpoczęciem zabiegu masażysta naoliwia obszar, na którym będzie wykonywany masaż. Następnie przykłada bańkę w wybrane miejsce i usuwa powietrze. Dzięki temu tworzy się podciśnienie, czego efektem jest zasysanie skóry. Czynność ta jest powtarzana, a ruchy masażysty przesuwają się w kierunku dosercowym. Cała procedura trwa około 60 minut. Aby efekt zabiegu był zadowalający, zaleca się wykonywanie go w seriach. To, ile razy powinniśmy powtórzyć masaż, ustalane jest przez specjalistę podczas pierwszego zabiegu.

2. Jak często wykonywać masaż bańką chińską?

Częstotliwość wykonywania masażu bańką chińską zależy od indywidualnych predyspozycji. Jeśli zależy Ci na możliwie szybkich i spektakularnych efektach, należy powtarzać procedurę do 3-4 dni i wykonać około 10-12 zabiegów. Pamiętaj, że są to zalecenia ogólne, które mogą się zmieniać w zależności od indywidualnego przypadku. O częstotliwość zabiegu najlepiej zapytaj swojego masażystę.

3. Masaż bańką chińską – czy boli?

Profesjonalnie wykonany masaż bańką chińską nie powinien powodować silnego bólu, choć może pojawić się pewien dyskomfort, zwłaszcza podczas pierwszego zabiegu. Wszystko ze względu na fakt, że krew oraz limfa nie przepływają prawidłowo w miejscach objętych cellulitem. Masaż powoduje rozszerzenie powierzchniowych naczyń krwionośnych i napływ krwi do tych głębiej położonych. Proces ten może powodować ból, zwłaszcza na początku przygody z masażem bańką chińską.

4. Jakie efekty daje masaż bańką chińską?

Masaż bańką chińską daje wiele pozytywnych rezultatów, nie tylko tych estetycznych, lecz także zdrowotnych. Po pierwsze przyczynia się on do redukowania cellulitu i modeluje sylwetkę. Dodatkowo ujędrnia ciało oraz poprawia elastyczność skóry. Ma też wpływ na przyspieszenie metabolizmu i skuteczniejsze usuwanie toksyn z organizmu. Masaż bańką chińską przyczynia się też do łagodzenia bóli mięśniowych, nerwobóli oraz bóli kręgosłupa.

5. Bańka chińska – przeciwwskazania

Masaż bańką chińską to zabieg bezpieczny, jednak niektóre dolegliwości sprawiają, że należy z niego zrezygnować. Osoby chore, borykające się z gorączką, powinny przełożyć planowany masaż na inny termin. Pacjenci, cierpiący na nowotwory, hemofilię lub choroby zakaźne muszą niestety zrezygnować z zabiegu. Masaż nie będzie też odpowiedni dla kobiet w ciąży i w okresie menstruacji, a także osób z cerą naczynkową i cierpiących z powodu żylaków. Zabiegu nie wykonuje się też u pacjentów powyżej 80 roku życia.

Masaż bańką chińską to skuteczny sposób na poprawienie wyglądu oraz stanu zdrowia. Jeśli jeszcze nie zapisałeś się na zabieg, zrób to teraz i ciesz cię rezultatami, jakie daje masaż bańką chińską. W Warszawie warto wybrać się do jednego z mokotowskich salonów urody – Bodybar. Masaż bańką chińską wykonywany jest tam przez profesjonalistów, a podczas wizyty możesz zadbać nie tylko o wygląd ciała, ale też dłoni, stóp czy twarzy. Sprawdź efekty masażu bańką chińską na własnej skórze!