Jak zrobić wianek z żywych kwiatów

Chociaż wiosną i lato dopiero przed nami to jednak wiele młodych dziewczyn cały czas się zastanawia jak zrobić wianek z żywych kwiatów. W końcu nie każda z nas wyniosła re umiejętność ze swojego dzieciństwa. Jednak moda na styl Boho czy powrót do słowiańskich korzeni sprawiają, że coraz więcej osób zastanawia się nad tego rodzaju zajęciem albo też marzy o sesji zdjęciowej właśnie w tym stylu. Dlatego też warto się zastanowić właśnie nad tym, jak zabrać się do roboty. W końcu tak jak każda inna umiejętność również robienie wianków warto przećwiczyć.

Jeśli już chcemy zabrać się za robienie wianków, to warto pomyśleć o tym jakie kwiaty chcemy tak naprawdę do tego wykorzystać. Najłatwiej plecie się oczywiście z tych roślin, które mają miękkie i elastyczne łodygi. Należą do nich mlecze czy stokrotki. Cała sztuka zaś polega na tym by układać rośliny jedna pod drugą, a z ich łodyg wykonujemy pętelkę wokół wiązki ułożonych już kwiatów. To chyba najprostszy sposób na zrobienie wianka z żywych kwiatów. Jeśli jednak myślimy o wiankach z roślin o twardszych łodygach albo z dużą ilością traw to na pewno warto pomyśleć również o wykorzystaniu nici w trakcie układania wianka. Wówczas nie obwiniamy wiązki roślin łodygami ale właśnie nicią. Warto jednak wiedzieć, że ten sposób wbrew pozorom wymaga od nas większej wprawy w układaniu roślin. Jednak po kilku kompozycjach na pewno nabierzemy doświadczenia. W ten sposób również możemy tworzyć bardziej odważne kompozycje, które będą równie stabilne co inne wianki z żywych kwiatów.

Jeśli już nabierzemy wprawy to możemy pomyśleć o wykonywaniu tego rodzaju wianków na zamówienie. W końcu nie każdy chce się bawić z roślinami czy ma do tego preferencje. Pamiętajmy również, że tego rodzaju dekoracje naszych fryzurę są bardzo często wybierane nie tylko przez młode dziewczyny na sesję zdjęciowe ale również panny młode, które w tym dniu chcą zachwycać gości swoim wyglądem. Może się to okazać nie tylko naszym nietypowym hobby ale również sposobem na życie.