Rozrost masy mięśniowej? Wypróbuj HST

Rozrost masy mięśniowej? Wybierz HST

HST oznacza Hypertrophy-Specific Training i to dzięki takiemu treningowi można osiągnąć najlepsze efekty i czerpać radość z ćwiczeń oraz satysfakcję. Być może myślisz, że to jedynie kolejny bubel, który ma chwytliwą nazwę, jednak jest zupełnie inaczej. Jeśli pragniesz zyskać rozrost masy mięśniowej, to właśnie ten rodzaj treningu okaże się najlepszym na to sposobem. Nie jest to trening, który spełnia wymagania zawodowych sportowców, ale jeśli trenujesz aby poprawić swoją muskulaturę, na pewno HST spełni Twoje oczekiwania i pozwoli osiągnąć założone cele. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do lektury kolejnych akapitów tego artykułu.

Zasady podstawowego wariantu HST

Tak jak każdy trening, również Hypertrophy-Specific Training, posiada zasady, których należy przestrzegać, aby osiągnąć swoje cele. W każdym tygodniu należy wykonywać trzy jednostki treningowe. Na każdym takim treningu ćwiczy się całe ciało, żadna jego partia nie może zostać pominięta. Pozostałe dni tygodnia są czasem na odpoczynek. Oczywiście, jeśli lubisz ten aktywny, nie ma przeszkód aby realizować ten czas w aktywny sposób. Tak na przykład trening cardio z pewnością nie zaszkodzi.
Ważne jest także to, aby każdy trening oznaczał postęp. Chodzi o to, iż na każdym kolejnym treningu, obciążenie powinno być zwiększane. Progresja obciążeń jest bardzo ważna. Można powiedzieć, iż jest to klucz do sukcesu.
Trening HST to pewnego rodzaju wyzwanie, które warto podjąć. Pokonywanie swoich słabości i osiąganie kolejnych celów sprawi, że osiągniesz nie tylko rozrost masy mięśniowej i poprawę wydolności organizmu. Dzięki temu treningowi poczujesz się także dużo lepiej, ponieważ osiąganie celów tak właśnie działa na człowieka. Pamiętaj, iż po każdym ośmiotygodniowym programie, należy zrobić sobie kilka dni przerwy. Może to być tydzień, a może to być dziewięć dni. Ten czas jest bardzo potrzebny, nie pomijaj tej ważnej zasady treningu HST.
Trening HST plan najlepszej jakości można uzyskać korzystając z usług trenera personalnego. Warto także odwiedzić serwis YouTube, gdzie wielu trenerów dzieli się swoim doświadczeniem i pomysłami na trening.