Co można uprać w pralni?

Pralnie chemiczne prześcigają się w proponowaniu klientom usług, które maksymalnie odpowiedzą na ich potrzeby i wyręczą ich w codziennym obowiązku prania domowego. Pojawiają się usługi dodatkowego prasowania, maglowania, a nawet usługa proponowana przez pralnie EBS – pranie na telefon, które znacznie usprawnia dostarczenie prania do pralni, oszczędzając czasu klientom.

Specjalistyczne urządzenia, do stworzenia których wykorzystano najnowocześniejsze technologie pralnicze pozwalają na wypranie tych rzeczy, które w domowych warunkach nie mogłyby zostać wyprane. Takimi ubraniami są wszelkie garsonki i garnitury, suknie ślubne i balowe, a także ubrania wykonane z delikatnych materiałów (wełna, len czy jedwab).

W pralni chemicznej wyprać można wszystko to, czego w domu się nie da lub czego prać się samemu nie chce. Ograniczeniem prania w domu może być między innymi wielkość bębna pralki, który czasem jest po prostu zbyt mały, aby pomieścić spore gabaryty pokrowca dużego materaca, obrusy, zasłony, koce czy narzuty. A prać je przecież trzeba.

Inną grupą rzeczy, które wymagać będą interwencji specjalistów, będą materiały źle znoszące kontakt z wodą (na przykład naturalny jedwab, tafta, tiul, delikatny aksamit, welwet czy też skóra naturalna). Warto tego typu ubrania oddać do pralni chemicznej, która wyposażona jest w specjalne urządzenia i środki pozwalające na skuteczne pranie metodą “na sucho”, dzięki której rzeczy nie ulegną zniszczeniom.

Do pralni chemicznej nadają się także ubrania zakładane na specjalne okazje. Nie nosi się ich zbyt często, a wymagają szczególnego traktowania. Mogą to być na przykład kurtki puchowe, eleganckie płaszcze, marynarki, suknie wieczorowe i kostiumy na ważne spotkania. Po wrzuceniu do domowej pralki mogą one stracić kolor, odkształcić się lub powyciągać. Szkoda byłoby zniszczyć cenną odzież, dlatego lepiej jest korzystać z profesjonalnych usług pralni chemicznej i cieszyć się pięknym wyglądem swoich ubrań na dłużej.