Przewodnik po franczyzie

Strona https://gpoland.com.pl/ to wielka skarbnica wiedzy dla osób, które stawiają pierwsze kroki w biznesie franczyzowym. Franczyza, choć wydaje się, że ma więcej zalet niż wad, to jednak może mieć kilka pułapek, na które nie warto jest się nabrać. Każdy, kto myśli o pracy w systemie franczyzowym powinien dokładnie zapoznać się z przewodnikiem po franczyzie, aby nie popełnić żadnego błędu. Oto kilka porad i praktycznych zagadnień, o których każdy początkujący franczyzobiorca powinien wiedzieć. Dokładnie się z nimi zapoznać i sprawdź, co warto wiedzieć zanim popełnisz błąd.

Czym jest franczyza i co należy o niej wiedzieć?

Na początku zdefiniujmy sobie franczyzę oraz wszystko co należy na jej temat wiedzieć. Franczyza polega na współpracy dwóch całkowicie niezależnych od siebie podmiotów gospodarczych, których prawa i obowiązki są dokładnie opisane w umowie franczyzowej. Franczyzobiorca zobowiązuje się do podziału zysków ze swojego sklepu, zaś franczyzodawca przede wszystkim pozwala na pracę pod znanym szyldem oraz daje wsparcie oraz know-how firmie bez pozycji na rynku.

Jakie są najważniejsze zalety biznesu w systemie franczyzowym?

Franczyza ma bardzo wiele zalet, w szczególności dla osób, które stawiają dopiero pierwsze kroki w biznesie. Franczyza jest o wiele bardziej bezpieczna niż budowanie biznesu od podstaw oraz pozwala na wejście do danej branży bez wielu lat przygotowywania się.

  1. Nie musisz mieć dużego doświadczenia w biznesie

  2. Pracujesz pod szyldem znanej marki

  3. Masz stałą szansę na rozwój

  4. Wchodzisz w dość bezpieczny biznes

  5. Możesz sprzedawać wszystko, na co masz ochotę

Jak założyć biznes franczyzowy i co można sprzedawać w takim systemie?

Przede wszystkim musisz znaleźć podmiot, który dysponuje prawami do danej marki i może on udzielić ci licencji. Jeśli chodzi o marki odzieżowe agencją, która ma najwięcej praw w Polsce jest agencja GPoland. W systemie franczyzowym można sprzedawać niemal wszystko. Wszystko zależy od naszych preferencji.